středa, října 25, 2006

Nová bezpečnostní pravidla v Ruzyni

Pokud se chystáte cestovat za focením letadlem, tak si přečtěte tuto oficiální zprávu Ruzyňského letiště o pravidlech, která začnou platit od 6.11.2006.
Stručně řečeno, není to zas až tak hrozné - do kabinového zavazadla velikosti 56 x 45x 25 cm se sice můj bágl nevejde (ale dost lidem to stačit bude), ale je tu navíc doplněk "Opatření se netýká jen mimořádně cenných nebo křehkých zavazadel, která však musí být deklarována na odbavovacích přepážkách....".
Řekl bych, že uznání fototechniky a PowerBooku za celkem cca 200 tisíc korun za "cenné nebo křehké" by nemuselo přinést moc velké spory, takže bych to viděl optimisticky. Každopádně na začátku prosince si to chtě nechtě ověřím osobně...

Doplněno: jak mi bylo naprosto správně vytknuto v diskusi, rozměry kabinových zavazadel budou striktně platit až od března 2007, prozatím platí jen část o tekutináých atd. Pro mou nejbližší akci klad, nicméně na podstatě věci to nic nemění, pokud někdo navíc chce pod stromeček brašnu či batoh, tak bude asi vhodné na toto brát ohled již v předstihu.

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Pravidla pro kabinová zavazadla budou platit az od konce března 2007.